Návšteva z Libanonu

Minulý týždeň k nám zavítali naši projektoví partneri z ADRA Libanon, s ktorými realizujeme projekt sanitácie a udržateľnej infraštruktúry v údolí Bekaa.

Pre naše libanonské kolegyne, terénnu pracovníčku Nissren a účtovníčku Jackeline, sme pripravili finančné školenie, ktoré zabezpečí úspešne zavŕšenie projektu do konca roka.
Partneri z ADRA Libanon počas finančného tréningu.
Ide však o neľahkú úlohu, nakoľko krajina od roku 2019 zápasí s komplexnou hospodárskou krízou a libanonská libra prudko stráca na hodnote. Kurz na „čiernom trhu,“ ktorý je v skutočnosti operatívnym trhom pre takmer všetky transakcie v Libanone, kolíše z hodiny na hodinu.
 
Nepredvídateľnosť budúceho vývoja priamo ovplyvňuje aj naše projektové aktivity, rozpočet a platby za jednotlivé položky. Aj preto bolo pre nás dôležité sa osobne stretnúť, vymeniť si skúsenosti z oblasti finančného manažmentu a doriešiť otvorené otázky, ktoré by sme inak cez Zoom rozoberali dlhé hodiny.
Počas návštevy Miesta humanitárnej pomoci v Auparku a exkurzie.
Návšteva našich libanonských partnerov však nebola len o budovaní kapacít, ale aj budovaní priateľstiev a dôvery, ktoré sú pre úspech každej spolupráce rovnako dôležité.
 
Viac informácií o projekte nájdete v článku.
 
– – –
Projekt je financovaný zo zdrojov SlovakAid – Slovenskej agentúry pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu a realizovaný v spolupráci s ADRA Libanon.

 

sk_SKSK