Pomoc nemocniciam v Černihive

ADRA zabezpečila zdravotnícky materiál pre nemocnicu v Černihive.

Naša pomoc sa v poslednom období viac sústredila na oblasti na severe Ukrajiny, kde je aktuálne dosť horúco.

Ľudmila Mykolajevna Ďatel, hlavná sestra oblastnej nemocnice v Černihive, vedie tím zdravotníkov v zariadení s 800 lôžkami. Nemocnica slúži širokej spádovej oblasti a jej význam sa v súčasnosti ešte zväčšil kvôli intenzívnym bojom a útokom na mestá.

Konflikt prináša nielen materiálne škody, ale aj obete a zranenia, čím sa zvyšuje záťaž na miestne zdravotnícke zariadenia. Nemocnica nedávno prijala zdravotnícky materiál darovaný prostredníctvom organizácie ADRA Česko. Tento materiál je neoceniteľnou pomocou, keďže zdravotníci čelia abnormálnemu množstvu ťažkých chirurgických pacientov. Zranenia spôsobené výbuchmi mín, rakiet a inými vojnovými incidentmi vyžadujú rýchle a náročné operačné zákroky.

Ľudmila zdôrazňuje, že chirurgické a traumatologické oddelenia potrebujú veľké množstvo sterilného materiálu a jednorazových sterilných odevov: „Toto je dôsledok zranení od výbuchov mín, rakiet a podobne. Chirurgické a traumatologické oddelenia musia rýchlo robiť operačné zákroky a k tomu potrebujú množstvo sterilného materiálu i jednorazové sterilné odevy, ktoré ste nám priviezli. Ďakujeme tímu ADRA v Čechách i na Slovensku“.

Darovaná pomoc od ADRA Česko je výrazom solidarity a podpory pre tých, ktorí sú v prvej línii starostlivosti o zranených a trpiacich v dôsledku vojnového konfliktu.

Sme vďační, že ako súčasť medzinárodnej sieti ADRA môžeme spolupracovať pri poskytovaní pomoci tam, kde je to najviac potrebné.   

Z Černihivskej oblasti Stano, Ludo, Jakub a Natália  

Spolu pre Ukrajinu. Pridajte sa k našej misii a pomôžte nám podporiť zraniteľných ľudí v Ukrajine.  

sk_SKSK