Rodina rodine

Darujte balík pomoci pre ľudí na Ukrajine. ADRA za vás nakúpi, zabalí a doručí balík pomoci priamo do rúk utečencov na Ukrajinskej strane.

Vojna na Ukrajine spustila nebývalú vlnu solidarity, dobročinnosti a ochoty pomáhať.

Na Západ Ukrajiny utieklo z vojnových oblastí už viac ako 3,5 milióna ľudí. Bývajú v školách, telocvičniach, kostoloch, po rodinách… Urgentne potrebujú potravinovú pomoc.

Preto sme pripravili kampaň „Rodina rodine“. Aj vaša rodina môže zaistiť živobytie na 2 týždne pre jednu rodinu utečencov na Ukrajine. Pripravujeme rodinné balíky, ktoré obsahujú 25 druhov trvanlivých potravín + 9 druhov hygienických potrieb.

ADRA pre vás zaisťuje nákup tovaru, balenie, transport na Ukrajinu aj distribúciu priamo do rúk utečencov. Balík váži 13 kg a má hodnotu 50.-€.  

Cirkevná budova v Košiciach sa premenila na distribučný sklad humanitárnej pomoci. Aj rodiny utečencov, ktorí tu našli svoje dočasné útočisko sa hneď pridali k skupine dobrovoľníkov. „Sme radi, že vy ste pomohli nám a tak teraz zase my máme príležitosť spolu s vami pomáhať našim…“ povedala mi jedna z matiek, ktorá tu býva spolu so svojimi deťmi.

Od skorého rána tím 15 dobrovoľníkov neúnavne pracuje. Denne nabalíme 10-12 paliet. Na jednu paletu naukladáme 40 balíkov, kamión odvezie 33 paliet. Najbližšia zásielka 1320 rodinných balíkov váži 18,5t. a má hodnotu 66 000.-€.

Aj vaša rodina môže pomôcť jednej rodine na Ukrajine.  Za váš dar v hodnote 50.-€ zakúpime, zabalíme a doručíme balík pomoci na Ukrajinskej strane.

Darujte cez HELPshop ADRA.

Ďakujeme aj nadácii EPH, ktorá finančne podporila nákup potravín pre prvú zásielku potravinových balíkov.

RODINA RODINE – video

 

   

 

sk_SKSK