Vaša pomoc Ukrajine

Ďakujeme našim darcom, prostredníctvom ktorých pomáhame ľuďom zasiahnutým vojnou:

  • Naša humanitárna pomoc pomohla viac ako 67 000 ľuďom na Ukrajine
  • Materiálne pomáhame odídencom na Slovensku
  • Do ukrajinských nemocníc prepravujeme zdravotnícke potreby
  • Pomáhame utečencom po prekročení hraníc (aktivita ukončená, ďakujeme za podporu)

 

Viac o našich aktivitách a možnostiach pomoci sa dočítate tu.

 

Pomáhať v tomto rozsahu by nebolo možné bez pomoci:

 

Ďakujeme firme Amazon, ktorá nás pravidelne podporuje, a za darovanie 40 paliet materiálnej pomoci (oblečenie, obuv, textil, hračky) a za poskytnutie sladkých balíčkov ukrajinským deťom. Ďakujeme taktiež za darovanie 12 paliet dezinfekcie.

 

Ďakujeme firme Geis, ktorá kedykoľvek promptne zareaguje na našu požiadavku prepraviť akúkoľvek materiálnu pomoc na miesto, kam je to v tej chvíli najpotrebnejšie. Veľká vďaka aj za finančnú podporu vo výške 10 000 €, vďaka ktorej môžeme ešte vo väčšej miere pomáhať.

 

 

Ďakujeme firme HB Reavis, ktorá nás finančne podporila sumou 120 000 €, ktorá nám umožnila poslať balíky potravinovej pomoci 2 640 rodinám na Ukrajine a pomôcť tak viac ako 8 000 ľuďom v núdzi.

 

 

 

Ďakujeme Nadácii EPH za finančný dar v hodnote 30 000 €, vďaka ktorému sme nakúpili potraviny pre humanitárnu pomoc oslobodeným mestám Buča a Irpiň

 

 

Ďakujeme firme LG za darovanie 30 domácich spotrebičov – 10 chladničiek, 10 práčok a 10 sušičiek. 26 zariadení odošleme do centier, ktoré sa starajú o vysídlencov na Ukrajine, a zvyšok darujeme takýmto centrám na Slovensku. 

 

 

 

Ďakujeme firme SHP Group – Harmanecké papierne, ktorá nám darovala 33 paliet hygienických potrieb – WC papier, vreckovky, kuchynské utierky.

 

 

 

Ďakujeme spoločnosti KiK, ktorá nám darovala 5.000 poukážok v celkovej hodnote 100 000 €. Poukážky v hodnote 20 € sme rozdali ukrajinským utečencom, ktorí ich využili na nákup oblečenia a domácich potrieb.

 

 

 

Ďakujeme spoločnosti Deichmann, ktorá nám darovala 200 poukážok v celkovej hodnote 4 000 €. Poukážky v hodnote 20 € sme rozdali ukrajinským utečencom, ktorí ich využili na nákup obuvi.

 

 

 

Ďakujeme spoločnosti AVON, ktorá poskytla pre utečencov 10 000 ks. hygienických potrieb – sprchových gélov, mydiel a krémov na ruky a telových mliek.

 

 

Ďakujeme firme Patifu, ktorá nám darovala 2 palety tofu nátierok, ktoré sme poslali v potravinových balíkoch ľuďom na Ukrajine.

 

 

 

Ďakujeme firme COOP Jednota, ktorá poskytla finančnú pomoc na zakúpenie potravín pre utečencov vo výške 10 000 € a 3 palety dezinfekčných gélov na ruky, pre ľudí na Ukrajine.

 

 

Ďakujeme firme Flexipal, ktorá nám poskytla  palety na prepravu humanitárnej pomoci na Ukrajinu. 

 

 

 

Ďakujeme firme GEFCO, ktorá nám pomohla s dokumentáciou tovaru, prenájom skladu, a prepravu medzi skladmi.

 

 

 

 

Ďakujeme firme DB Schenker, ktorá nám poskytla skladové priestory a pomohol s prepravou potravinových balíkov medzi skladmi.

 

 

Ďakujeme firme SPP Distribúcia, ktorá nám poskytla dodávku na distribúciu materiálnej pomoci, vďaka ktorej môžeme zásobovať miesta, kde pomáhame tým najzraniteľnejším. 

 

 

Ďakujeme spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko, ktorá nám darovala 6 paliet nealkoholických nápojov Birell, v hodnote 5 000 €, ktoré sme na Slovensku darovali ľuďom, zasiahnutých vojnou na Ukrajine.

 

 

Ďakujeme firme AT&T, ktorá nám darovala uzamknuteľné šuplíky, ktoré sme darovali zariadeniam, poskytujúcim ubytovanie ukrajinským utečencom.

 

 

 

 

Ďakujeme sieti kníhkupectiev Panta Rhei, ktorá nám darovala 250 knižiek „Učíme sa po ukrajinsky – po slovensky“, ktoré som venovali ukrajinským deťom na Slovensku.

 

 

 

Ďakujeme LDS Charity za veľkokapacitný ohrievač na vykurovanie ADRA stanu v utečeneckom centre v Michalovciach, v ktorom strávili utečenci svoju prvú noc na Slovensku po prekročení hraníc.

 

 

 

Ďakujeme firme Šimunek.sk za zabezpečenie kamiónovej dopravy, poskytnutie skladových priestorov na distribúciu materiálnej pomoci a zapožičanie vysokozdvižného vozíka.

 

 

 

Ďakujeme belgickým aktivistom Sandre, Raphaelovi, Patrickovi, Mickaelovi, Christopherovi, a Brunovi, ktorý nám darovali 5,5 tony potravín, hygienických potrieb, liekov a oblečenia, ktoré sme rozdali ukrajinským utečencom na Slovensku a časť sme poslali na Ukrajinu.

 

 

sk_SKSK