UKRAJINA

Situácia:

V týchto neľahkých časoch bojujeme s dôsledkami vojny na troch frontoch:

  1. Pomoc utečencom po prekročení hraníc: Pomáhame pri zabezpečovaní logistiky pre utečencov v centre Michalovce. Naši dobrovoľníci, medzi ktorými sú aj ukrajinsky hovoriaci študenti, pomáhajú ľuďom v odpočinkovej zóne a čakárni pri organizácii dopravy, zabezpečujú ukrajinským deťom zaujímavý program plný hier a kreatívnych činností. Spolupracujeme s odborníkmi z IPčka, ktorí zabezpečujú krízovú intervenciu – prvú psychologickú pomoc a ďalšími partnermi
  2. Zásielky humanitárnej pomoci do postihnutých oblastí na Ukrajine: V spolupráci s centrom ADRA Mukačevo riešime zasielanie humanitárnej pomoci na Ukrajinu. Špecializujeme sa na rodinné balíky humanitárnej pomoci. 1 balík = 14 kg (potraviny,  hygienické potreby…). Aj vy sa môžete pripojiť ku kampani „Rodina rodine“ a zaistiť balík pomoci v hodnote 50.-€ pre jednu rodinu. Každý kamión = 33 paliet, spolu 1320 balíkov, 20 ton v hodnote 66 000 €. Naše balíky sme už odovzdali aj v mestách Buča a Irpiň. 
  1. Pomoc utečencom na Slovensku: Zásobujeme materiálnou pomocou (potraviny, šatstvo, hygenické potreby…) zariadenia a organizácie, ktoré poskytujú dočasné ubytovanie pre cca 4000 utečencov na Slovensku. Zapájame vlastný tím dobrovoľníkov, ktorí pracujú v Dobrocentrách ADRA  mestách: BA, PN, MT, LH, KE, BB, GE, TN.

Podporte náš projekt

MATERIÁLNE:

„RODINA RODINE“
Darujte 15 kg balík humanitárnej pomoci rodine na Ukrajine. ADRA tovar nakúpi, zabalí, prepraví a v spolupráci s partnerom ADRA Ukrajina odovzdá do rúk rodín vo vojnou postihnutých oblastiach. 

FINANČNE:

PODPORTE NAŠU POMOC  finančne príspevkom do verejnej zbierky pre Ukrajinu

SK83 8330 0000 0028 0179 0152   vs: 2022001

DARCOVSKOU SMS:

na tel. č. 877 v tvare DMS ADRA (DMS medzera ADRA)

Cena darcovskej SMS správy je 2 €, viac informácií na www.donorsforum.sk

 
Ďakujeme, že aj vďaka vašej podpore môžeme  pomôcť ľuďom, ktorí sa kvôli vojnovému konfliktu ocitli v kríze.

Súvisiace články

Produkty v HeLPshope