Rodinné balíky pomoci

Darujte balík pomoci a pomôžte tak utečencom na Ukrajine. Naše humanitárne balíky pomohli už vyše 55 tisíc ľuďom na Ukrajine.  

Vojna na Ukrajine spustila nebývalú vlnu solidarity, dobročinnosti a ochoty pomáhať.

Na Západ Ukrajiny utieklo z vojnových oblastí už viac ako 3,5 milióna ľudí. Bývajú v školách, telocvičniach, kostoloch, v cudzích rodinách. Ich potreby sú rôzne, no najviac momentálne potrebujú potravinovú pomoc.

Balík pomoci obsahuje 15 kg trvanlivých potravín a hygienických potrieb.

Ako odozvu na túto krízu sme pripravili kampaň „Rodina rodine“. Aj vaša rodina môže zaistiť živobytie na 2 týždne pre jednu rodinu utečencov na Ukrajine. Takéto rodinné balíky obsahujú 25 druhov trvanlivých potravín a 9 druhov hygienických potrieb.

Zaistíme za vás nákup tovaru, balenie, prepravu na Ukrajinu, ako aj distribúciu balíkov priamo do rúk utečencov. Každý balík váži ca. 15 kg a má hodnotu 50 €.  

Tím dobrovoľníkov v Košiciach počas príprav balíkov pomoci.

Cirkevná budova v Košiciach sa premenila na distribučný sklad humanitárnej pomoci. Aj rodiny utečencov, ktorí tu našli svoje dočasné útočisko sa hneď pridali k skupine dobrovoľníkov. „Sme radi, že vy ste pomohli nám a tak teraz zase my máme príležitosť spolu s vami pomáhať našim..“ hovorí jedna z matiek, ktorá tu býva spolu so svojimi deťmi.

Od skorého rána tím 15 dobrovoľníkov neúnavne pracuje. Denne nabalíme 10-12 paliet. Na jednu paletu naukladáme 40 balíkov. Kamióny s pomocou odosielame každý týždeň a každý z nich prepraví 33 paliet. Každá kamión, ktorého obsah tak tvorí 1 320 humanitárnych balíkov pomoci, váži 20 ton a má hodnotu 66 000 €.

Distribúcia balíkov pomoci v zbombardovanom meste Irpiň.

Aj vaša rodina môže pomôcť jednej rodine na Ukrajine.

Za váš dar v hodnote 50 € zakúpime, zabalíme a doručíme balík pomoci núdznym rodinám na Ukrajine.

Darovať môžete na našom HelpShop-e. Video o našej pomoci nájdete tu.

Ďakujeme našim darcom, ktorí nám poskytli finančnú, ako aj materiálnu podporu. O tom, kto sú, a ako nám pomohli sa dočítate v článku.

.Podporiť našu prácu môžete aj príspevkom do verejnej zbierky pre Ukrajinu:

SK83 8330 0000 0028 0179 0152

VS 2022001

Viac o možnostiach finančnej podpory nájdete tu.

 

   

 

sk_SKSK