Generátory pre ukrajinské nemocnice

Za prítomnosti veľvyslancov Ukrajiny a Japonska sme na Ukrajinu odoslali sedem generátorov.

Za prítomnosti oficiálnych predstaviteľov Japonska, Slovenska a Ukrajiny sme z nášho trenčianskeho skladu odoslali na Ukrajinu sedem 50 kW generátorov, ktoré budú slúžiť zdravotníckym zariadeniam v Charkovskej, Chersonskej, Záporožskej a Odeskej oblasti. Slávnostnej ceremónie odoslania generátorov sa zúčastnili Veľvyslanec Japonska v Slovenskej republike, Makoto Nakagawa, Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku, Myroslav Kastran, primátor mesta Trenčín, Richard Rybníček a Poradca predsedu vlády SR pre cezhraničnú spoluprácu, Eduard Buraš.
 
„Zima bude ešte ťažšia ako tá minuloročná,“ konštatuje veľvyslanec Ukrajiny Myroslav Kastran. Ide o jedinečnú spoluprácu medzi Slovenskom a Japonskom, ktorá má významný dopad na životy bežných ľudí na Ukrajine. „Vďaka tomuto projektu odošleme 16 generátorov do 16 nemocníc vo východných oblastiach Ukrajiny. Pokiaľ sú kliniky malé, tak generátor zabezpečí elektrinu pre celú kliniku. Pokiaľ je však nemocnicia väčšia, tak generátory zabezpečia elektrinu pre operačné sály a jednotky intenzívnej starostlivosti. Nemocnice tak budú fungovať aj počas výpadkov elektriny a nebudú nútené zastaviť operácie a ohrozovať tak životy pacientov,“ vraví riaditeľ ADRA, Stano Bielik.
 
V rámci projektu taktiež zakúpime dve nákladné vozidlá, ktoré zlepšia logistické možností ukrajinskej pobočky ADRA. Pomocou vlastných vozidiel bude ADRA môcť zabezepčiť efektívnejšiu distribúciu humanitárnej pomoci pre obyvateľov ohrozených oblastí na východe a juhu Ukrajiny.
 
Spolu s našimi partnermi a podporovateľmi robíme všetko pre to, aby sme zraniteľným ľuďom na Ukrajine poskytli všetko to, čo potrebujú na prežitie vojny.
 
Ďakujeme našim japonským a slovenským partnerom za systematickú podporu.
 
Zapojte sa do pomoci ľuďom na Ukrajine!
 
Príspevkom na účet verejnej zbierky pre Ukrajinu:
IBAN: SK83 8330 0000 0028 0179 0152
Variabilný symbol: 2022001
 
Alebo venovaním dobročinného daru prostredníctvom nášho HelpShop-u.
 
Ďakujeme, že pomáhate s nami!

sk_SKSK