Slávnostné otvorenie

Slávnostne sme otvorili a odovzdali svojmu účelu tréningové centrum a infraštruktúru farmy v Ugande.   

Za prítomnosti vedenia kancelárie predsedu vlády, UNHCR, predstaviteľov miestnej samosprávy, partnerskej ADRA Uganda, UMOJA, Open World a ďalších hostí centrum slávnostne otvorila splnomocnená zástupkyňa kancelárie prezidenta Ugandy lady Aeimwe Kakwenda.

Projekt FOUR sme realizovali v spolupráci s ADRA Uganda vďaka finančnej podpore Slovak AID a ďalších donorov i jednotlivcov.

Popoludní sme sa stretli s absolventmi nášho prvého tréningového cyklu, ktorí už dostali certifikát z farmárstva. Tým sme začali druhý ročník ich vzdelávania. A aby domov neodišli naprázdno, odovzdali sme im semienka zeleniny, lebo obdobie dažďov práve začína a semienka sa musia dostať do pôdy čím skôr.

Otvárame aj nový cyklus tréningov pre ďalšiu skupinu drobných farmárov, kurzy varenia v miestnych podmienkach a rôzne formy vzdelávania. Každý tréner odovzdá skúsenosti 10 svojim susedom a takto pomôžeme ďalším 1000 rodinám uživiť sa z vlastnej záhrady.

Na farme zakladáme novú úrodu sadeničiek a zeleniny. Už v marci pricestuje prvý z dobrovoľníkov. Veľmi nás teší, že aj nemocnica začína fungovať a my budeme pestovať viac zeleniny a ovocia, aby sme mohli zásobovať aj nemocničnú kuchyňu.

Toto všetko je možné len vďaka nadšeniu a obetavosti vás – ľudí, ktorí myslíte viac na druhých ako na seba.

Aj vy sa môžete pripojiť k našej humanitárnej misii a podporiť konkrétnu pomoc pre ľudí žijúcich v tejto oblasti prostredníctvom účtu humanitárnej misie Afrika: SK83 8330 0000 0028 0179 0154

Pomôcť môžete aj jednorázovo dobročinným nákupom v našom Helpshope .

 

 

sk_SKSK