SOS: Záplavy na Ukrajine. Pomáhajte s nami!

Verejná zbierka pre obyvateľov zaplavených oblastí na Ukrajine po útoku na Kachovskú priehradu.

Spolu s ukrajinskou pobočkou ADRA a medzinárodnou sieťou ADRA International sme zaistili prvý kamión s 3456 baleniami pitnej vody (6 litrové nádoby) pre postihnutú Chersonskú oblasť. Náš kamión s baleniami pitnej vody sme odoslali do obci Vysoke v zaplavenej Chersonskej oblasti. Pre ľudí postihnutých záplavovou vlnou z Kachovskej priehrady je pitná voda momentálne najdôležitejšou formou pomoci.
 

V stredu ráno explózia priehrady Kachovka vážne poškodila Chersonskú oblasť. Naši ukrajinskí kolegovia z ADRA Ukrajina nás v skorých ranných hodinách kontaktovali s naliehavou prosbou o okamžitú pomoc. Naša slovenská pobočka ADRA okamžite začala pripravovať prvú urgentnú zásielku humanitárnej pomoci pre obyvateľov postihnutej oblasti.

Voda zaplavila dediny a mestá, a prebieha rýchla evakuácia obyvateľov v ohrozených oblastiach. Domácnosti, pivnice, cesty a studne sú zaplavené, infraštruktúra je poškodená. Akútnou potrebou je momentálne pitná voda a trvanlivé potraviny.
 
ADRA Slovensko a ADRA Japonsko operatívne poskytli financovanie pre prvý kamión s pitnou vodou. Naši partneri z ADRA Ukrajina už zabezpečujú nákup, dopravu a prípravu na mieste nešťastia.
Aj vy sa môžete zapojiť a podporiť tak našu urgentnú pomoc pre obyvateľov postihnutých oblastí.
 
Prispievať môžete finančným darom na účet verejnej zbierky ADRA Slovensko na číslo:
 
SK83 8330 0000 0028 0179 0152
VS: 2023003
 
Pomôcť môžete zaslaním darcovskej SMS v tvare DMS ADRA (DMS medzera ADRA) na číslo 877. Cena Darcovskej SMS správy je 2 €. Viac informácií na www.donorsforum.sk.
 
Ďakujeme, že pomáhate s nami!

sk_SKSK