Obnova nemocnice na Východnom Slovensku – ďakujeme

Účastníci a účastníčky letného ADRA tábora obnovovali nemocnicu

Pacienti a pacientky, ako aj samotný personál nemocnice v Kráľovskom Chlmci sa od júla cítia o niečo lepšie. Prispelo k tomu pár rekonštrukčných a vylepšovacích prác od dobrovoľníkov a dobrovoľníčok z letného ADRA tábora.

Leto možno stráviť rôznymi spôsobmi. Aj zmysluplne. Desiatka účastníkov a účastníčok letného ADRA tábora spojila svoje sily a urobila dobrý skutok. Vďaka svojej aktivite sa budú všetci zúčastnení dozaista cítiť dobre po zvyšok prázdnin – spoločne totiž obnovovali nemocnicu v Kráľovskom Chlmci.

V prvej polovici júla sa práve v tomto meste zapojili ADRA dobrovoľníci a dobrovoľníčky z Košíc a okolia do vylepšovania miestnej nemocnice s poliklinikou. Ako už názov projektu “Vylepšíme nemocnicu” napovedá – náplň práce pozostávala z vymaľovania nemocničných izieb, obnovy pletiva v areále, kontrolu elektroinštalácie, zarovnania povrchu na chodbách, čistenie rámov dverí aj okien a podobne. V najbližších týždňoch ešte týchto nadšencov a nadšenkyne čaká výmena podlahových krytín. 

Personál nemocnice bol z húževnatej práce na oddelení dlhodobo chorých nadšený. Na materiál prispeli jednotlivci, jednotlivkyne, firmy a združenia, z čoho bol pracovník Dobrovoľníckeho centra ADRA Slovensko – Košice, Peter Milko, úprimne vďačný a dojatý. V danom regióne sa tak naďalej šíri dobré meno a nadšenie pre prácu i podporu humanitárnej a rozvojovej organizácie, ktorá tento rok oslávila 25. výročie svojho vzniku a ktorá nepomáha núdznym iba v zahraničí, ale aj doma. Ako vidieť – veľmi adresne a účinne.

 

 

Sponzorsky túto pomoc podporili firmy a organizácie:

 

 • ADRA Slovensko – Bratislava
 • ADRA Rakúsko – Walter MACHER a kolektív
 • LUNTER – Banská Bystrica
 • HUČKO Milan
 • FRESH /LABAŠ/ – Košice
 • SLOVLAK – Košeca
 • PPG DECO SLOVAKIA – Žilina
 • TARKETT – LADISLAV SZABO – Košice
 • SME RODINA BORIS KOLLÁR – Košice
 • Predajňa FEBRA – Kráľovský Chlmec
 • Výroba nábytku MATÉ – Kráľovský Chlmec
 • ERGOMED Moldavská – Košice
 • Zborové spoločenstvo CASD – Košice I. a II.

   

Ďakujeme, že pomáhate s nami 💛 Viac fotiek tu.

 

 

Do obnovovania spomínanej nemocnice, ako aj do dobrovoľníckych či ďalších ADRA aktivít sa možno zapojiť už toto leto. Má to zmysel.

Text a foto: DC ADRA Slovensko – Košice, Boba Markovič Baluchová

 

Pozrite si viac o našej pomoci v správach na RTVS (od 5. minúty)  >>http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13008/161880#392

 

„Dobrovoľnícke centrum ADRA Košice sa podujalo spolu s ďalšími dobrovoľníkmi zo Slovenka skrášliť priestory NsP Kráľovský Chlmec. V priebehu piatich pracovných dní  ich pracovité ruky opravili a vymaľovali chodby na jednodňovej chirurgii,  chirurgickom oddelení a denné izby pacientov. Novú maľbu dostali aj izby pacientiek na gynekológii a priestory ARO. Novo vymaľovaný plot okolo celého areálu nemocnice a garáže veríme, že potešia každé oko. Vďaka štedrému sponzorovi sa mohli zo svojich darčekov radovať aj malí pacienti na detskom oddelení. Zdravotnícke potreby a pomôcky, obväzový materiál, plienky pre deti aj dospelých pacientov, posteľná bielizeň, deky, osobné hygienické potreby to všetko bolo ponúknuté tunajšej nemocnici ako náš dar vďaka sponzorom, ktorí nás v našom projekte podporili. Dvanásť zúčastnených dobrovoľníkov DC ADRA Košice sa teší z dobre odvedenej práce. Veľká vďaka patrí im, aj našim sponzorom a nášmu Bohu, ktorý nám prácu požehnával.“

Peter Miľko, DC ADRA Košice

 

sk_SKSK