Slávnostné odovzdanie generátora

S podporou Vlády SR a Nadácie SPP sme detskému sanatóriu na Ukrajine odovzdali generátor.

Vo Veľkom Bereznom (Zakarpatská oblasť) aktívne podporujeme Veľkoberezniansku všeobecno-vzdelávaciu liečebnú školu, ktorá plní funkciu internátnej školy a sanatória a poskytuje liečbu srdcovocievných a dýchacích chorôb pre deti. Zariadeniu sme odovzdali generátor, ktorý bude slúžiť ako záložný zdroj energie počas častých výpadkov elektrickej energie.
 
„Naše sanatórium sa momentálne stará o 150 malých pacientov, avšak zároveň otvára náruč pre ďalších 100 detí, ktoré boli evakuované z nebezpečných oblastí. Mnohé z týchto detí sú siroty, čo nášmu úsiliu dáva ešte väčší význam,“ hovorí s ľútosťou, no zároveň aj nádejou v hlase, riaditeľka Ivanna Schulevka.
 
Z celého srdca sa chceme poďakovať spoločnosti Nadácia SPP za finančnú podporu, ktorá nám umožnila zakúpiť tento generátor.
 
Slávnostnej ceremónie odovzdania generátora sa zúčastnili aj predstavitelia vlády Slovenskej republiky v zostave: Peter Švec (štátny tajomník MH SR), Jakub Lukáč (riaditeľ kancelárie štátneho tajomníka), Mária Pavlusík Némethová (riaditeľka tlačového odboru), Katarína Klapáková (vedúca protokolu kancelárie ministra), Eduard Buraš (poradca ministra hospodárstva pre Ukrajinu), ako aj Eduard Macejka (člen predstavenstva SPP, člen dozornej rady Nadácia SPP), Viktor Mykyta (gubernátor Zakarpatskej oblastnej administratívy), Volodymyr Chubirko (predseda Zakarpatskej oblastnej Rady).
 
Počas spoločného obedu sme taktiež otvorili otázky riešenia hraničného prechodu, a predstavitelia oboch strán prijali záväzok, že túto otázku budú riešiť ako prioritnú ako na ukrajinskej strane, tak aj na slovenskej. Pre pohyb tovaru a najmä pre projekty obnovy Ukrajiny a rozvoj obchodnej spolupráce je humanitárny koridor zásadnou podmienkou. Avšak, tieto sú otázky pre vyššie postavených pánov, nie pre nás. My sa zatiaľ budeme trpezlivo venovať pomoci tým, ktorí sa stali obeťami situácie, za ktorú nemôžu.
Je pre nás cťou, že aj naďalej môžeme pomáhať a prispievať k blahobytu a zdraviu ľudí, ktorí boli postihnutí vojnou na Ukrajine.
 
Zariadeniu sme okrem generátora odovzdali automatickú umývačku riadu, ktorá zjednoduší prácu kuchynského personálu a štyri palety keramického riadu, ktorý nám venovala spoločnosť Amazon Slovensko.
.  .  .
Zapojte sa aj vy do pomoci ľuďom na Ukrajine
 
Prispieť do verejnej zbierky na pomoc Ukrajine môžete na účet:
IBAN: SK83 8330 0000 0028 0179 0152
VS: 2022001
 
Venovať dobročinný dar môžete prostredníctvom nášho HelpShop-u
 
Ďakujeme všetkým darcom a podporovateľom, ktorí pomáhajú s nami!
 

sk_SKSK