Covid 19 pomoc v DSS

Pomoc najzraniteľnejším

Zamerali sme sa na pomoc domovom sociálnych služieb (DSS), lebo seniori sú najviac ohrozenou skupinou počas tejto pandémie.  Dlhodobá izolácia od rodiny a život v podmienkach prísnej karantény nijako nepridáva k psychickej pohode a oslabuje imunitu. Mnoho DSS zápasí s koronavírusom. Nakazili sa klienti ale aj zamestnanci. Vysielame HELP tím dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní slúžiť seniorom aj v rizikovom prostredí… Prežiť celý týždeň v ochranných odevoch, zatvorený v covidovej bubline na oddelení pre klientov chorých na koronavírus je naozaj výzva pre tých najobetavejších. 

Najväčšie potreby

V prvej vlne pandémie sme sa snažili zaistiť to najpotrebnejšie: vitamínové doplnky, dezinfekčné prostriedky, ochranné pomôcky, nové prikrývky… Veľkou pomocou sú aj germicídne žiariče, ktoré pomáhajú dezinfikovať prostredie od vírusov a baktérií. 

Druhá vlna je skutočná kríza v DSS. Chýbajú opatrovatelia, zdravotníci, pretože aj mnohí zamestnanci ochoreli. ADRA pomáha prostredníctvom dobrovoľníkov v HELP tímoch. 

Partneri

V priebehu posledných mesiacov sme s rôznou formou pomoci navštívili viac než 130 domovov sociálnych služieb. V poslednom období sa snažíme pomáhať tým najviac zasiahnutým koronavírusom. 

Vyjadrujeme poďakovanie, uznanie a rešpekt všetkým pracovníkom DSS, ktorí ostali slúžiť v rizikovom prostredí. Ste skutoční hrdinovia! 

Podporte náš projekt

Aj vy sa môžete zapojiť do pomoci DSS na Slovensku a podporiť naše aktivity jednorázovým, alebo pravidelným finančným darom.  

Fotografie a video

Súvisiace články

Produkty v HeLPshope

sk_SKSK